Cyclus
Als jongeren krijgen we veel informatie en een bepaald beeld van liefde door sociale media, internet en films. We zien echter weinig realistische representatie van goede relaties in de media. Je ziet vaak alleen de goede kanten van koppels, wat zorgt voor een verknipt beeld over wat liefde is. Steeds meer jongeren belanden in gevaarlijke situaties als het gaat om liefde en weten vaak niet waar ze terecht moeten voor hulp. Met ons filmproject ‘Cyclus’ willen wij een bijdrage leveren aan de preventie van femicide en gendergerelateerd geweld door ons te focussen op educatie en bewustwording.
Film als preventie
Het begon allemaal met een persoonlijke interesse over partnergeweld en een monoloog. Dit project hebben we gemaakt in gedachte voor slachtoffers van partnergeweld en het probleem dat nog steeds actief is. Bij partnergeweld denken we vaak aan fysiek geweld, maar in ons project laten we meer zien dan alleen het fysieke gedeelte. De mentale manipulatie in toxische relaties kan net zo heftig zijn als het fysieke aspect, misschien zelfs meer. Onze gedachte om bewustzijn te creëren voor dit onderwerp staat centraal.
Ondanks dit zware onderwerp, willen we mensen hoop geven dat je uit zo’n toxische relatie kan komen.
Een stem voor slachtoffers en overlevenden
Dit project wordt gerealiseerd door een groep individuele, passievolle filmmakers die in samenwerking met STAD Utrecht een uniek project willen neerzetten over de sociale problemen van partnergeweld en femicide. Mila Banis (21) is de initiatiefnemer van dit project en is een autodidact als het gaat om film maken. Met het project Cyclus heeft ze grondig onderzoek gedaan naar de oorzaken en gevolgen van partnergeweld. Ze heeft met diverse ervaringsdeskundigen gesproken en besefte hoe belangrijk het is de slachtoffers en overlevenden een stem te geven via dit project. De draaidagen van deze film zullen volgend jaar van start gaan met de draaidagen gepland in Amstelveen. Later in 2025 zal de film in première gaan.
Voor en door jongeren
De doelgroep van de film is gericht op jongeren van 14 tot 21 jaar. De korte film Cyclus is bedoeld als een waarschuwing voor partnergeweld. Hiernaast willen wij bij scholen een educatieve programma aanbieden die bedoeld is om de film toe te lichten en jongeren te informeren waar ze naartoe kunnen als ze te maken hebben met partnergeweld.